SAX 9,3x62 KJG-SR

 • szt.
 • 520,00 zł
 • Niedostępny

Zapytaj o dostępność i warunki sprzedaży tel. 664 227 722 lub biuro@elowy.pl

 

Amunicja bezołowiowa SAX to najwyższej jakości produkt stworzony z myślą o najbardziej wymagalnych myśliwych i strzelcach.

Amunicja bezołowiowa SAX to najwyższej jakości produkt stworzony z myślą o najbardziej wymagalnych myśliwych i strzelcach. Pociski typu KJG są produkowane ze specjalnego stopu miedzi, dzięki czemu są nietoksyczne dla ludzi i środowiska. Każdy z nich jest wytwarzany za pomocą najnowocześniejszych obrabiarek CNC z precyzją niespotykaną w żadnym innym pocisku dostępnym na rynku. Dzięki wysokiej precyzji i powtarzalności pociski SAX charakteryzują się niezwykłą celnością i powtarzalnością w każdym kalibrze i typie broni.

SAX to najlepsza amunicja premium dostępna na rynku, jej cechy charakterystyczne to:

 • Duża siła obalająca - pocisk KJG jest zbudowany z dwóch członów, z których pierwszy defragmentuje na około osiem 2 mm odłamków, powodując masywne uszkodzenie tkanek miękkich na głębokość około 15 - 20 cm, szok wywołany falą uderzeniową i masywny krwotok. Druga część pocisku stanowiąca jego trzon przechodzi przez tuszę tworząc duży otwór wylotowy. Siła obalająca jest tak potężna, że nawet najbardziej odporne zwierzę trafione w okolice klatki piersiowej pada w miejscu strzału lub po kilkunastu metrach obficie krwawiąc. Płytka penetracja dużymi odłamkami powoduje niewielkie uszkodzenia cennego mięsa, a ich ewentualne usunięcie podczas rozbioru tuszy nie stanowi problemu.
 • Zmniejszony odrzut - specjalnie zaprojektowana konstrukcja powoduje bardzo niski współczynnik tarcia pocisku KJG w trakcie przechodzenia przez przewód lufy, co sprawia że odrzut broni jest nawet o 30% mniejszy w stosunku do tradycyjnych pocisków dostępnych na rynku, znacząco podnosząc komfort strzelania nawet z największych kalibrów. Niski współczynnik tarcia powoduje mniejsze zużycie lufy przedłużając jej żywotność.
 • Płaski tor lotu - dzięki specjalnej budowie i stosunkowo niskiej wadze pociski KJG charakteryzują się płaską trajektorią lotu dzięki czemu oddanie celnego strzału do celu nawet na dystansie granicznym nie sprawia najmniejszego problemu przy jednoczesnym zachowaniu znakomitych parametrów obalających.
 • Precyzja - dzięki precyzyjnemu wykonaniu każdego pocisku, stosowaniu najlepszych szwajcarskich prochów marki RS i poczwórnej kontroli jakości normą jest uzyskiwanie parametrów skupienia serii strzałów, które tworzą jedną przestrzelinę na tarczy.

Każdy nabój SAX jest produkowany ręcznie przy użyci najprecyzyjniejszego sprzętu do elaboracji dostępnego na świecie zgodnie z najsurowszymi normami jakości, których nie powstydziliby się najlepsi strzelcy długodystansowi na świecie.

 • każdy precyzyjnie wykonany pocisk jest dodatkowo ważony i mierzony,
 • każda naważka prochu zasypywana do łuski podlega dwukrotnej kontroli,
 • każda łuska jest standaryzowana do tego samego wymiaru i wagi,
 • każdy wyprodukowany nabój jest ważony i mierzony,

SAX Munition to wybór profesjonalistów, którzy nie idą na żaden kompromis!


Nabój

Pocisk

Masa [g | gr]

BC

Art-Nr.

Gee [m]

 

Prędkość [m/s]

Opad [cm]

Energia [J]

  0 m     50 m   100 m 150 m 200 m  250 m 300 m
Sax 9,3x62

KJG-SR

M0032

976

917

861

808

751

695

642

10,0 | 154,3

194

-5

0,9

3,8

3,4

-0,7

-9,2

-22,9

0,284 

 

4763

4204

3707

3264

2820

2415

2061