Lornetka Victory 10x56 T* RF

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 242
  • Producent: Zeiss
  • Dostępność: Jest Jest
    Czas realizacji: 48h
  • szt.
  • 12 000,00 zł
  • Niedostępny
  • Oblicz

Lornetka Victory 10x56 T* RF 

Lornetka o średnicy obiektywów 56 mm stała się dla myśliwych z Europy Środkowej nieodzownym elementem ich wyposażenia podczas polowań z zasiadki.
Obie  lornetki Victory 8x56 T* RF i Victory 10x56 T* RF firmy Carl ZEISS są pierwszymi lornetkami zmierzchowymi w klasie 56 mm, z wbudowanym dalmierzem laserowym systemem informacji balistycznej BIS®. Te najwyższej jakości lornetki są światową nowością z dodatkowymi funkcjonalnościami dla myśliwych i niezwykłą wydajnością. Ich domeną jest nie tylko nocna zasiadka na dzika, ale również zasadka dzienna czy podchody w przypadku myśliwych, którzy mają ze sobą tylko jedną lornetkę. Lornetki te, wagą i rozmiarami odpowiadające standardowym, kompaktowym lornetkom 8x56 i 10x56, rozszerzają ich możliwości wykorzystania w ciemności, dzięki wyposażeniu w najnowszą elektronikę: do oddania precyzyjnego strzału na średnim i długim dystansie myśliwemu niezbędna jest znajomość odległości. Szczególnie na nieznanym obszarze, podczas polowania na otwartym terenie i w górach, myśliwy nie może już polegać tylko na szacunkach. Nowoczesna technologia laserowa Victory 8x56 T* RF i 10x56 T* RF zapewnia możliwość prawidłowego ustalenia odległości za dnia i o zmierzchu, dokładnego namierzenia zwierzyny łownej i jednocześnie określenia punktu trafienia (holdover point, celuj x cm wyżej lub niżej). Dzięki pomiarowi odległości i systemowi informacji balistycznej BIS® można stworzyć warunki do oddania precyzyjnego, zgodnego z zasadami łowiectwa, strzału, i uniknięcia m.in "niezrozumiałych chybień" na krótkich dystansach z powodu niedoszacowania. Dzięki nowym obiektywom o średnicy 56 mm, lornetka RF 56 jest idealnym towarzyszem podczas polowań z zasiadki aż do głębokiej nocy: innowacyjna optyka o wysokiej wydajności także w ciemności zapewnia jasne i kontrastowe obrazy, które zachwycą każdego.

Nowe lornetki Victory 8x56 T* RF i Victory 10x56 T* RF firmy Carl ZEISS spełniają zatem wszystkie wymagania, zarówno podczas dnia, jak i głęboką nocą, aby móc obserwować z zupełnie nowymi i unikalnymi w tej klasie lornetek wrażeniami wizualnymi, zmierzyć precyzyjnie odległość i, co więcej, dokładnie określić punkt trafienia. Te unikalne właściwości ustanawiają nowe standardy. Dzięki takim produktom, które są niezwykle udanym połączeniem klasycznej optyki z najnowszą elektroniką, firma Carl ZEISS stawia kolejny kamień milowy w zakresie optyki myśliwskiej.

Nowe modele Victory RF oferują najlepsze osiągnięcia optyczneczterosoczewkowe, achromatyczne obiektywy 56 mm z elementami fluorytowymi są gwarancją uzyskania bardzo ostrego i kontrastowego obrazu, pryzmaty w systemie Abbe-Koenig i specjalnie opracowane powłoki antyodblaskowe na soczewkach zapewniają wysoki stopień transmisji światła, co daje wyjątkowe rezerwy wydajności zmierzchowej i nocnej: umożliwia to precyzyjne namierzenie zwierzyny łownej, także w ostatnich promieniach światła. Optyka transmisyjna została zintegrowana, tak jak w modelach 45 RF. Całość przekonuje swoim harmonijnym i atrakcyjnym wzornictwem, oraz wspaniałą ergonomią tych modeli. 

Cyfrowy laserowy pomiar odległości
Modele Victory RF są wyposażone w najwyższej jakości laser i najnowszą elektronikę, co gwarantuje bardzo szybki pomiar odległości w zakresie od 10 do 1200 metrów (10-1300 jardów): czas pomiaru niewidzialnego lasera klasy 1. wynosi, przy każdej odległości, mniej niż sekundę. Wynik pomiaru jest przedstawiany czterocyfrowo na samooświetlającym wyświetlaczu LED z automatyczną kontrolą jasności, co pozwala na odczytanie rezultatu w każdych warunkach oświetleniowych. Myśliwy włącza elektronikę poprzez naciśnięcie i trzymanie przycisku pomiarowego. Na obrazie pojawia się symbol celu. Po zwolnieniu przycisku pomiar od razu znika (zasada "One-Touch"). Dlatego błędne pomiary z powodu zawahania czy nieumyślnego "poruszenia" lornetki - a tym samym wiązki pomiarowej - są wykluczone. W ten sposób nie dochodzi do omyłkowego wycelowania w obiekt znajdujący się przed lub za naszym celem, co stanowi najczęstsze powody błędnych pomiarów i "niezrozumiałych chybień". Po drugie, dzięki "jednarazowemu" naciśnięciu przycisku znacząco skraca się także rzeczywisty czas pomiaru. Tryb Scan do pomiaru małych i poruszających się celów, jak również zintegrowany, elektroniczny przełącznik jednostek miar, metrów lub jardów, dopełniają całego spektrum możliwości.

System informacji balistycznej
System informacji balistycznej BIS® modeli Victory RF firmy Carl ZEISS jest pierwszą na świecie integracją kalkulatora balistycznego z najwyższej jakości lornetką: warunkiem sukcesu podczas polowania jest nie tylko znajmość dokładnej odległości do zwierzyny, ale również informacja o krzywej balistycznej użytej amunicji i niezbędnej korekcie punktu trafienia ("holdover point"): dokładniej mówiąc, ile centymetrów lub cali nad lub pod obiektem należy celować, by trafić dokładnie. Wbudowany system informacji balistycznej BIS® zawsze daje użytkownikowi dokładną informację. Natychmiast po wyświetleniu się odległości, na wyświetlaczu pojawi się "prawidłowy" punkt trafienia, a to zależy od ustalonej odległości i wybranej krzywej balistycznej. Np. jeśli pojawi się "H10", oznacza to, że myśliwy musi celować 10 cm "wyżej".

Przed pierwszym użyciem tych niezwykle wszechstronnych lornetek, myśliwy wybiera spośród sześciu zaprogramowanych krzywych balistycznych w modelach Victory 8x56 T* RF lub 10x56 T* RF, wykorzystując tabele balistyczne dla amunicji, lub poprzez test punktu trafienia swojej broni i amunicji z 300 metrów. Na stronie internetowej www.ZEISS.de/BIS znajduje się bardzo wygodne źródło z 1800 typami nabojów mogące pomóc w znalezieniu Twojego naboju i określeniu odpowiedniej krzywej balistycznej. Wprowadzenie krzywej (np. EU 1) wymagane jest tylko raz, chyba że myśliwy stosuje zamiennie kilka rodzajów broni, kalibrów czy pocisków o różnej wadze, o różnych danych balistycznych. Sześć zaprogramowanych krzywych balistycznych reprezentuje trajektorie najpopularniejszych kalibrów broni myśliwskiej. Wybór ten jest bardzo praktyczny, broń może być używana zarówno poprzez zerowanie na 100 metrów, jak i poprzez "GEE" (najkorzystniejsza odległość zerowania). W trybie U.S. można wybrać zarówno 100 jardów, jak i 200 jardów. Kalkulator balistyczny automatycznie uwzględnia różne odległości zerowania. Ta wyjątkowa niezależność krzywej balistycznej i odległości zerowania została opracowana we współpracy z doświadczonymi myśliwymi i gwarantuje myśliwemu maksymalną elastyczność.

Nowe modele lornetek posiadają wytrzymały i lekki korpus magnezowy i ogumowanie chroniące przed wstrząsami i uderzeniami. Duże pokrętło ostrości, przycisk pomiaru odległości i przycisk Set do systemu informacji o danych balistycznych BIS® są optymalnie umiejscowione pod względem ergonomii. Muszle oczne mogą być blokowane w czterech pozycjach i można je łatwo zdjąć do czyszczenia.
 
Modele Victory RF są wyposażone w innowacyjną powłokę LotuTec®. Powłoka ochronna LotuTec® na obiektywach i okularach działa jak liść lotosu. Pozwala wodzie perlić się na soczewkach i schodzić z nich praktycznie bez pozostawiania osadów i umożliwia łatwe czyszczenie. Dzięki temu myśliwy ma zapewniony czyste obrazy, także podczas deszczu.

Podsumowanie
Wybitna jakość tych dwóch nowych modeli lornetek z preferowaną w Europie Środkowej średnicą obiektywów 56 mm obejmuje nowo opracowaną optykę wysokiej jakości firmy Carl ZEISS, która za dnia wyróżnia się wspaniałą ostrością obrazu i kontrastem, a w ostatnich chwilach zmierzchu gwarantuje wybitną wydajność, cyfrowy dalmierz laserowy o zasięgu 1200 metrów (1300 jardów), oraz innowacyjny kalkulator balistyczny. Możliwość wybrania powszechnie stosowanej odległości zerowania 100 m lub GEE (najkorzystniejsza odległość zerowania) jest niezwykle praktyczna i komfortowa w użyciu. Wybitnie łatwa i szybka obsługa sprawia, że modele te są bardzo praktyczne, szybko stające się najważniejszymi lornetkami w szerokim zakresie zastosowań.

Wróć do kategorii Lornetki Zeiss albo zobacz pozostałe produkty w kategorii optyka myśliwska

Lornetkę przygotujemy na Państwa zamówienie. Przed zakupem bardzo prosimy o zapytanie o dostępność.

 

Parametry

Powiększenie [x]:

10

Średnica obiektywu [mm]:

56

Pole widzenia kątowe [stopnie]:

6.3

Pole widzenia liniowe [m/m]:

110/1000

Źrenica wyjściowa [mm]:

5.6

Odstęp źrenicy [mm]:

16

Minimalna ostrość [m]:

5

Szkło/Pryzmaty:

BaK-4/dachowe

Wymiary [mm]:

191x139

Waga [g]:

1150

Wypełnienie azotem/argonem:

tak